Skupinová výstava | ArtGen

Flera Gallery ve spolupráci s ArtGenem zahájila 30. 7. 2015 výstavu soch v exteriérech a vstupních prostorách tohoto objektu.

Kurátorem výstavy i jedním z vystavujících je Michal Trpák, který zde instaloval sochy Myslitelů do recepce a sochu Bizarní bůh, která je instalovaná mezi budovami ve veřejném prostoru. Jedná se o třímetrovou velkou hlavu, která v noci září.

Michal Trpák, Myslitelé | 2014, bronz

Nejmonumentálnějším objektem je socha Něco od Václava Fialy, jedná se o červenou kouli, která jakoby odlétla z loga ArtGenu a tak trochu levituje v ocelovém rámu.

Václav Fiala, Něco | 2011, železo

Další socha v exteriéru je 6m vysoký sloup Erazed Line od Jiřího Plieštika, jeho socha zhmotněná linka však působí z některých pohledů iluzivně jako dvojrozměrná kresba, která stoupá a vlní se v prostoru.

Jakub Flejšar vystavil svou Sedící Figuru, je zde jasně znatelný Flejšarův rukopis kdy socha je svařená z jeklů a vyplněná dřevem.

V recepci Artu vystavil Lukáš Rais své sousoší Ach Jistě Drahá. Postavy svařené z trubek v dynamickém postoji a s jasnou zprávou, kdy žena dává muži červenou!

Lukáš Rais, Ach jistě drahá | 2005, svařované železo

Dále je zde instalováno sousoší Dva od Jasana Zoubka, citlivá práce s formou která je vrstvená z papíru do velkých rotujících objektů.

Jasan Zoubek, Dva | 1997, papír

U výtahů je pak Pegas od Ondřeje Svobody.

Ondřej Svoboda, Pegas | 2015, nerez

Recepce Genu pak hostí sochy Ranné Kresby na saních od Ládi Plíhala – domeček a prasátko jedním tahem na saních zde zhmotněny do 3D kreseb pomocí oceli.

Ladislav Plíhal, Rané kresby na saních | 2007 – 2012, ocel

Další socha je od Čestmíra Sušky – Opuštěná Schránka – socha vytvořená ze dřeva, které Čestmíra zaujalo zvláště svou strukturou při pobytu v USA a bylo pro něj natolik inspirující, že si ho nechal letecky poslat do Čech, aby z něj vytvořil tuto sochu.

Čestmír Suška, Opuštěná schránka | 1999, dřevo

Sochy jsou pointou místa a věříme, že i zde ji budou vytvářet. Hezký zážitek se sochami v ArtGenu přeje FLERA GALLERY.

Datum konání: 30. 7. – 30. 9. 2015

Místo konání: exteriéry a vstupní prostory ArtGen
Argentinská 4, Praha 7, 170 00

Menu