Skupinová výstava | A7 Office Center

Instalace soch se nachází ve veřejných prostranstvích areálu bývalého pivovaru A7 Office Center, které je multifunkčním městským prostorem, s doznívajícím přídechem historických Holešovic. Umělecká sochařská díla jsou rozmístěná v rámci areálu tak, aby jimi byl prostor nasycen jak na exponovaných pozicích, tak v zákoutích, kde jsou překvapením.

Antonín Kašpar | Pocta Josephu Beuysovi

Výrazná instalace se nachází v jádrovém prostoru nádvoří, centrálního náměstí, kde jsou rozmístěna piana, kterými autor Antonín Kašpar vzdává hold jednomu z nejdůležitějších tvůrců moderního umění 20. století Josephu Beuysovi. Piana gradují vyzdvižena na konstrukci objektu na náměstí, čímž tvoří výraznou novou dominantu prostoru.

Michal Trpák | Pocit svobody

Oproti tomu skrytá a překvapivě se zjevující v koruně majestátného platanu je instalace Pocit svobody od sochaře Michala Trpáka. Socha je zavěšena v korunách stromů, rozpažena se svým poselstvím všem příchozím.

Jakub Flejšar | Kůň

Poslední z instalací je socha Koně z rukou tvůrce Jakuba Flejšara. Kůň není ani uvnitř, ani venku – přeskakuje zeď – a navzdory kovové konstrukci působí v letu lehce a jeho tvář se obrací vůči všem kolemjdoucím.

Socha ve veřejném prostoru má zvát k zastavení, ke chvíli strávené pouhým pozorováním – svým výrazem předává svůj vnitřní obsah, sdělení umělce a nabíjí prostor svou svébytnou náladou. Tvůrci výstavy věří, že právě to mohou sochy místu dát, alespoň na několik měsíců, rozjasnit prostor holešovického areálu.

A7 OFFICE CENTRE

Výstava soch v exteriéru areálu A7 Office Centre

Vystavující autoři:
Jakub Flejšar, Antonín Kašpar, Michal Trpák

Datum konání: 9. 12. 2016 – 9. 6. 2017
Místo konání:
A7 OFFICE CENTRE
U Průhonu 13
170 00 Praha 7 – Holešovice

Menu