Filosofie

My ve Flera Gallery věříme, že umění je důležitým prvkem života všech lidí. Životní prostor netvoří jen domov nebo kancelář, ale spoustu času trávíme i venku – ať již v zahradách nebo ve veřejném prostoru.

Sochy byly po staletí nedílnou součástí architektury, zahrad, parků a veřejných prostranství. Stráží parky, veřejná prostranství i zahrady. Dodnes vytvářejí harmonickou dynamiku mezi přirozenou krásou přírody a krásou vytvořenou člověkem. Vyjadřují nehmotnou atmosféru místa, ztělesňují genia loci, obohacují prostor o tvůrčí dimenzi.

Sochy jsou vždy osou místa, kolem které putuje pozornost, rozbíhají se pohledy a scházejí lidé. Pomůžeme vám vybrat umělecké dílo tak, aby ideálně proměnilo vaši zahradu, park nebo veřejných prostranství v místo, ve kterém se krása a čas vzájemně podporují.

Služby

Při výběru uměleckého díla nebo tvůrce zohledňujeme vkus majitele, genius loci a způsob využívání prostoru, do kterého bude socha zasazena.

Vybrat si můžete mezi koupí nebo pronájmem uměleckého díla. Poskytujeme také konzultace nad nejvhodnějším zapojením sochy do exteriéru.

Rádi pro vás zajistíme:

  • nejvhodnější volbu uměleckého díla a jeho umístění do zahrady, parku či veřejného prostoru
  • umístění soch do luxusních privátních zahrad
  • poradenství pro developerské společnosti a města týkající se práce s uměním v exteriéru a jeho zapojení do veřejného prostoru
  • instalace umění do prostoru již realizovaných developerských projektů a návrh soch do projektů nově vznikajících
  • projektování a doplnění umění do prostor sídel soukromých společností
  • návrh a zajištění umění k hotelům, restauracím, kavárnám, wellness centrům
  • organizaci sochařských výstav ve veřejném prostoru měst, business center a firem

Samozřejmostí je komunikace s umělcem, doprava, instalace díla, celková organizace a smluvní ošetření celého procesu.

Ve spolupráci s ateliérem zahradní a krajinné architektury Flera navrhujeme a vytváříme venkovní prostory jako celek. Na projektu řešení exteriéru spolu pracujeme od začátku a sochy se tak stávají přirozenou součástí zahrad a parků. Společně pomáháme kultivovat společnost a vytvářet prostředí, kde je lidem příjemně a kde se jim dobře žije.

Spolupracujeme i s dalšími architektonickými studii.

Lidé

Ferdinand Leffler

zakladatel Flera Gallery; zahradní architekt a zakladatel ateliéru Flera

Tereza Frcalová

komunikace s médii

Kateřina Hrašová

komunikace s klienty
Menu