Michal Trpák | Lehká nejistota

Při vstupu do atria britské společnosti Fold7 Farrington není možné spustit oči z tajuplných postav visících za deštníky v meziprostoru šesti set padesáti metrové kanceláře této reklamní agentury Clerkenwell, London.

Tyto figury byly vytvořeny českým výtvarným umělcem Michalem Trpákem, který již v minulosti použil podobně ztvárněné téma lidí s deštníky v jeho rozsáhlé tvorbě Lehká Nejistota, která byla instalována v kancelářském komplexu v Praze roku 2012.

V kancelářích Fold7 se postavy vznášejí v samotném vstupním prostoru reklamní agentury situované v repasované kancelářské budově z 80. let. Už samotný objem prostoru propůjčuje tvorbě vizuálně otevřenou scénu, která vyniká spíše přitažlivostí a hravostí, což byl koneckonců její účel, než že by působila děsivě a strašidelně.

Zakladatelé Fold7, Ryan Newey a Paul Crofts Studio, si osvojili uměleckou tvorbu jako součást návrhu elegantního privátního zařízení pro 45 zaměstnanců reklamní společnosti. Rozsáhlé části tohoto prostoru není přidělená žádná konkrétní funkce a její otevřený plán tak slouží řadě možností pro využití místa zaměstnanci, klienty a také řadou projektů, které se mohou díky svobodě prostoru odvíjet v tomto místě podle vlastních představ jejich tvůrců.

Slogan Fold7 “Vítejte ve Foldu” vítá návštěvníky ve formě masivního nápisu navrženého studiem Voodoo Design.

Paul Crofts Studio bylo založeno v roce 2003 v Londýně absolventem nábytkového designu Paulem Croftem, a je známé pro tvorbu interiérů stejně jako vlastní výrobu produktů bytového zařízení. Kariéra Rayna Neweyho započala vytvořením značky Ted Barker, který byl zakládajícím klientem jeho podniku.

Mezi klienty Fold7 se v této chvíli řadí například společnosti jako British Airways, Carlsberg, Disney, Nike a Reebok.

Menu